FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 17:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Temat: Turystyka idiotyczna
PostNapisane: Pn, 11 cze 2007, 10:57 
Offline
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył: So, 26 maja 2007, 15:22
Posty: 441
Lokalizacja: Wolin
Imię i nazwisko: Grzegorz Łuczko
GG: 724069
Na swoim blogu popełniłem wpis o turystyce idiotycznej. W skrócie polega to na pokonywaniu ultra długich tras w górskim terenie, z założeniem, że odpoczynki nie mogą przekraczać godziny. Czyli formuła nonstop.

Obecny na forum Paweł Brudło czyli Bronek pokonał swego czasu trasę Śnieżnik - Śnieżka o długości 226 punktów GOT. Co sądzicie o takiej formie "turystyki"? Może macie jakieś dokonania w tym temacie?

Paweł, mógłbyś co nieco napisać o "idiotyce"? Rozumiem, że najpierw była TI a później rajdy?

_________________
PK4 - Blog ekstremalny. Podejmiesz wyzwanie?| Sherpas Raidteam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Turystyka idiotyczna
PostNapisane: Śr, 13 cze 2007, 11:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 4 cze 2007, 12:13
Posty: 141
Lokalizacja: obecnie wawa
Imię i nazwisko: Paweł Brudło
GG: 0
Najpierw to była turystyka - nie znając jeszcze zasad TI (turystyki idiotycznej) lubiłem sobie czasami trochę dłużej pochodzić. Kiedyś kolega natknął się w internecie na ideę TI no i się zaczęło.

Uważam, że zasady są bardzo dobrze skonstruowane - tak że TI dostępna jest praktycznie dla każdego. W zależności od możliwości i chęci można zrobić jednodniową trasę 50 GOTową albo ponad dwudobową trasę 226 GOTową.

Jako, że idea pochodzi z Wrocławskiego SKPS-u więc głównym celem na początek było przejście wyznaczonego przez nich Trójkąta Idiotycznego - czyli trzech tras łączących trzy wybitne szczyty sudeckie: Śnieżkę, Śnieżnik i Ślężę. Potem z dłuższych tras udało się zrobić Komańcza-Krynica GSB.

No ale na realizację czeka jeszcze duże wyzwanie, które już wymyśliliśmy we własnym gronie (KTE Tramp). A mianowicie chodzi o przejście trójkąta "Wielkich Węgier" łączącego najwyższe szczyty trzech pasm, których symbole znajdują się na herbie Węgier/Słowacji - Tatr, Fatry i Matry. Na razie odbyła się nie udana próba przejścia z Gerlacha na Krywań (Mala Fatra). No ale może uda się jeszcze zmobilizować. To wyzwanie jest dużo trudniejsze od trójkąta sudeckiego z uwagi na wyraźnie większe długości boków trójkąta. Jest też problem z kosztem legalnego wejścia na Gerlach więc w sumie można dopuścić do zamiany Gelracha na Krywań lub na Rysy (akcent polski ;) ).

Jakby ktoś chciał więcej poczytać o TI to zapraszam na stronę Trampa.

Główna różnica między rajdami, zawodami biegowymi a TI jest taka, że w przypadku TI liczy się głównie pokonanie trasy a nie czas w jakim tego dokonaliśmy (no i nie ma elementu bezpośredniej rywalizacji - na długie trasy najlepiej chodzić samemu lub ewentualnie we dwie osoby). Dlatego przeważnie zabiera się więcej wyposażenia na trasę (normalny plecak, karimata, śpiwór, kuchenka gazowa, itp.)

pzdr
Bronek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Turystyka idiotyczna
PostNapisane: Cz, 5 lip 2007, 16:06 
Offline

Dołączył: Cz, 5 lip 2007, 15:45
Posty: 2
Lokalizacja: Jelenia Góra
GG: 0
w tym roku zamierzam uczestniczyć w Przejściu Kotliny Jeleniogórskiej i pokonać ją biegiem :roll: :shock:
na razie trasę pokonuję odcinkami i myślę, że zdążę na kolację do domu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Turystyka idiotyczna
PostNapisane: Cz, 5 lip 2007, 22:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 25 cze 2007, 12:14
Posty: 201
Lokalizacja: Wrocław
Imię i nazwisko: Radosław Rój
W 2001 zorganizowaliśmy coś takiego:
strat w piątek po południu z JG - noc w samochodzie - w południe pod Grossglockner - do wieczora szybko w skiturach do schroniska pod G. - nocleg - rano atak skiturowy - szczyt - zjazd na nartach - wieczór i nocka w samochodzie - rano do pracy.
Nie czytałem regulaminu TI, ale to na pewno idiotyczne, nagrałem to:

http://www.youtube.com/watch?v=XXzvA-O5QMo

W 2002 moi kolesie powtórzyli w długi weekend z Bożym Ciałem (4dni) taki wypad w wersji Mount Blanc - i udało się, ale tego już nie nagrałem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Turystyka idiotyczna
PostNapisane: Pt, 6 lip 2007, 17:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 29 maja 2007, 17:09
Posty: 19
Lokalizacja: krk
Imię i nazwisko: sebas
GG: 4464762
naprawde niezle rocha :)

_________________
Putisse, ricesse, facesse ereno tre fessi


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL